Aktuality

Červen 2012

V červnu nás čekají ještě dvě festivalové akce. O víkendu 15.-17. června budeme součástí Přehlídky amatérských divadel na Hostýně. Naše vystoupení začne v pátek 15. 6. kolem 17.30. Pokud budete mít čas, určitě se nezdráhejte zůstat na přehlídce i v sobotu, čeká 8 dalších představení. Podobně budeme zahajovat i křesťanský Kéfasfest v Dolních Kounicích. V den svátku sv. Pavla 29. června začínáme v ruinách kostela Rosa coeli kolem 18.30.

Do června jsme vstoupili s třemi čerstvě odmaturovanými absolventy středních škol. Gratulujeme Petro, Jano a Markéto.

Po našem severočeském turné se podařilo naplno zprovoznit náš světelný park. Je možné, že v příštím představení můžete vidět náš soubor dokonale osvícený.

První červnový víkend jsme prožili v severních Čechách. Tarsana jsme odehráli během Noci kostelů v Ústí nad Labem. Přestože jsme měli začít ve 20 h, kvůli zapeklité dopravní situaci v Praze přijelo ke kostelu s šikmou věží v Ústí auto s technikou až krátce po osmé. Děkujeme divákům, kteří nám tolerovali půlhodinové zpoždění. Diváci byli skvělí a i nám se prostředí v krásném gotickém chrámu líbilo. Děkujeme všem, kteří se postarali o naše hladové žaludky a díky za skvělé zázemí. V sobotu 2. června jsme si ráno udělali výlet do Terezína a odpoledne odehráli představení v Brozanech nad Ohří. Přesto, že publikum nebylo nejpočetnější, vystoupení se líbilo i podle několika bezprostředních reakcí. Děkujeme otci Andrejovi, že se o nás vzorně staral.

Květen 2012

V květnu jsme odehráli hojně navštívené představení v Herálci u Žďáru nad Sázavou. Během chystání představení jsme fandili našim hokejistům na mistrovství světa v boji o 3. místo. Během představení jsme vyzkoušeli nová světla, ovšem ještě bez funkčního mixážního pultu. Z tiskárny Gloria jsme vyzvedli novou verzi programů a zbrusu nové plakáty. Do rukou se nám dostal článek z farního zpravodaje v Sušici. Můžete si jej najít na adrese. Najdete tam třeba, že moravská skupina opravdových nadšenců, téměř profesionálů, podala maximální výkon.

Duben 2012

Duben byl ve znamení čtyř vystoupení ve studených kostelech. Po Velikonocích jsme odehráli představení v domovské farnosti našeho osvětlovače Jirky a naší nové členky Moniky v Oslavanech. Na konci dubna jsme vyrazili na turné po jihozápadních Čechách. Odehráli jsme představení v Horažďovicích, Sušici a Kašperských Horách. Chtěli jsme takto poděkovat P. Petrovi Koutskému, který naše divadlo všemožně podporoval po více než 10 let. Museli jsme se potýkat s několika citelnými absencemi herců, ale všechna představení proběhla bez problémů. Podle reakcí návštěvníků, kterých nebylo úplně mnoho, se nám představení podařila a mnozí z nich se těší, že k nim někdy v budoucnu zavítáme.

Březen 2012

Na začátku března jsme vystoupili v sokolovně v Brně-Řečkovicích. Představení jsme nahrávali na DVD a doufáme, že by mohl během několika týdnů k dispozici záznam. Nesmíme opomenout ani vystoupení v Rousínově, při kterém na nás přišlo téměř 200 diváků a jedná se tak o druhé nejnavštívenější představení Tarsana. Na internetu se objevil další videozáznam z představení ze Zbraslavi. Druhé březnové představení bylo v Březníku. Můžete si prohlédnout rozsáhlou fotoreportáž, kterou nafotil Tomáš Strašák.

Únor 2012

Po lednové přestávce, která byla způsobena zkouškovým obdobím, nás čeká v prvním pololetí docela pestrý program. Zahájili jsme jej netradičně ve středu 8. 2. v Osové Bitýšce, kam zavítala Sekce pro mládež České biskupské konference, která zařadila představení Tarsana do svého programu. Podle prvotní domluvy jsme měli hrát toliko první půlku, ale diváci vytrvale zústávali sedět, a tak jsme druhou půlku představení odehráli jako přídavek. Bylo pro nás potěchou zahrát před teologicky vzdělaným publikem, které život Pavla z Tarsu má nastudovaný dopředu a může tak adekvátně a mnohdy s předstihem reagovat.

Prosinec 2011

V listopadu jsme vystoupili v mikulovském kině. Ten den se znovu otevíral kostel svatého Václava a naše vystoupení tak navštívili mnozí kněží, kteří byli ranní slavnosti přítomni. Co měl společného svatý Václav a svatý Pavel? Jezdili na koni. V Mikulově jsme byli vřele přijati, přesto, že venku byla docela zima. A občerstvení, které zbylo z dopoledního rautu, asi jen tak něco nepřekoná. V prosinci jsme absolvovali horské turné, hráli jsme v Diecízním centru života mládeže Vesmír v Orlických horách a v Příchovicích v horách Jizerských. Po zkušenostech z minulých let se organizátoři rozhodli umístit scénu do jídelny obou center, takže tentokrát ani diváci ani herci nemrzli ve studených kostelech. Na Vesmíru jsme zažili vesmírný úspěch a v Příchovicích chumelenici z potlesku, která se později proměnila na chumelenici sněhovou. Asi už dlouho nebudeme hrát tak blízko diváků jako zde. Takžte tímto způsobem jsme zakončili první rok s Tarsanem.

Říjen 2011

Ve čtvrtek 3. listopadu poslouchejte od 9.30 pořad v Rádiu Proglas Pod slunečníkem. Bude se věnovat Spojeným farnostem a představení Tarsan. Jeho reprízu naladíte v sobotu 5. listopadu ve 22.10 na stejné stanici.Pořad si můžete po jeho odvysílání poslechnout i v Audioarchívu.

Na stránku Ukázky písniček byly přidány nové videoukázky z muzikálu Tarsan

První představení po prázdninách v nádherném kostele v Batelově dopadlo dobře. Postrádali jsme několik tradičních opor, ale ostatní divadelníci zabrali o to víc. Děkujeme farnosti v Batelově za skvělé přijetí a ex-člence našeho sboru Ditě za skvělé zorganizování všeho.

Září 2011

Několik hlášek zaznamenaných během více než ročního zkoušení muzikálu:

"Nemáte náhodou někdo nějakou praktickou věc?"

(řev ze zákulisí) "Aaaaaaaaaaaa!" (režie reaguje: "V tónině, prosím.")

"Luďku, a co mám na té scéně dělat?" "Jsi noční můra." "Chápu, jdu na to."

"Hanko, kde jsi? Pojď sem. Hraješ v této scéně člověka, který nemůže chodit."

‎"Už tam máš být." "Fakt?" "Ještě ne." "Ale já tam byla od začátku." "To bylo špatně."

‎"Mirku, buď dozorce." "A co dělá dozorce?" "Vstaň a choď."

‎"Ségra, nemáš tužku?" "Mám, co potřebuješ?" "Potřebuju si do not zapsat: Douč se to."

Srpen

O prázdninách jsme nabírali síly na další sezónu. Podzimní kalendář je už téměř zaplněný. Budeme vystupovat v Batelově, Velké Bíteši, Mikulově, Brně nebo v Příchovicích. Data, časy a místa vystoupení budou průběžně aktualizovány v sekci Termíny.

Červen 2011

V Brně jsme odehráli dvě představení v klubu Šelepka. V prvním jsme si vyzkoušeli, jaké je to hrát přesilovku, večerní vystoupení už bylo navštíveno i k naší spokojenosti. Za zmínku stojí fakt, že se Markéta při představení krmila opravdovou zmrzlinou.

Představení v Blízkově dopadlo dobře, přestože několik hlavních postav včetně té nejhlavnější doslova vstalo na vystoupení z postele. V Blízkově nás čekal slušně obsazený sál obecního úřadu. Pokud má Blízkov 324 obyvatel a přišlo na nás asi 70 z nich, kolik lidí přijde na brněnské představení, když v Brně žije asi 400 tisíc obyvatel? Budeme držet palce hlavně Tondovi, který ve stejný den dělá v Praze zkoušku z diferenciálních rovnic. Přejeme mu, aby jí rychle udělal, a nebo, pokud jí neudělá, tak aby jí neudělal rychle.

V červnu můžete navštívit naše vystoupení v Blízkově a v brněnském klubu Šelepka (23. června). Proběhly maturity a naše trojka Áňa, Kája a Bára čeká na výsledky.

Květen 2011

Vystoupení v Ořechově sledoval plný sál tamního kulturního centra. Zpohledu souboru dopadlo představení dobře, z pohledu diváků si můžete přečíst reakci místní paní knihovnice.. Během představení jsme se poprvé potýkali s horkem, musíme je akumulovat, než se dostaneme v zimě do vymrznutých kostelů.

Po úspěšných představeních ve Zbraslavi a v Rosicích se budeme znovu pohybovat na "domácí půdě" v Ořechově u Brna. Pokud se po páteční Noci kostelů stačíte probudit včas, můžete nás přijít povzbudit.

Můžete si prohlédnout Fotogalerii Jaromíra Strašáka z rosického vystoupení.

1. května jsme odehráli reprízu Tarsana v kostele sv. Martina v Rosicích. Jednalo se o faktickou premiéru v sakrálním prostoru. Podařilo se celý soubor vtěsnat do úzkého presbytáře. Přestože publikum působilo zakřiknutěji než ve Zbraslavi, setkali jsme se se zájmem a uznáním diváků, kteří se těší na další reprízy.