Jesus Christ Superstar

Po neúspěšném nastudování hry o svatém Václavovi nastala roční umělecká pauza souboru. Inspirací pro další činnost se stalo české uvedení světoznámého muzikálu Jesus Christ Superstar. Velká část našich herců shlédla při mohutném autobusovém zájezdu do Prahy toto představení, které nás zaujalo. Přemýšleli jsme, jak by toto dílo zpracovali lidé, kteří jsou věřící a kteří Ježíšův příběh znají. V mrazivých kostelech ve Zbýšově a hlavně ve Vysokých Popovicích se začátkem roku 1996 konaly první zkoušky. Původní idea nacvičit toto dílo na postní dobu nevyšla a tak premiéra byla až druhou velikonoční neděli 22.4. 1996 v popovickém kostele. Hra vzbudila velký zájem v okolí a předvedli jsme celou řadu vystoupení. Na podzim 1998 jsme začali hře dávat nový kabát a vystoupení se přeneslo z kostelů do sálů. Dav si nově oblékl kostýmy, předtím byl podle vzoru filmu ze 70. let v civilu, a hudba už nebyla provozována živě, ale byla reprodukována z CD.